Monkey Dust (MDPHP) ervaring
Bedankt dat je je bevindingen met monkeydust/MDPHP met ons wil delen. Omdat er weinig onderzoek is daar dit soort middelen zijn ervaringen van gebruikers zeer welkom.
Je beschrijft dat je geen acute risico’s hebt gemerkt. Ik ben blij om dat te horen. Voor de meelezers: dat betekent niet dat niemand deze risico’s kan ervaren. Dit is één ervaringsverhaal; je blijft altijd je eigen proefkonijn bij dit middel.
Maar dat je wel merkt dat dit middel erg verslavend kan werken. Je voelde een drang om meer te gebruiken die je moest bedwingen. Je beschrijft ook dat je high werd maar ook alles zonder teveel nadelen kon blijven doen. Ook dat is een indicatie dat iets verslavend werkt. Het geeft het gevoel dat je onder invloed prima kan functioneren, en dus niet hoeft te stoppen... dit is precies het soort ervaring dat het risico op verslaving vergroot. In het begin lijkt het middel vooral voordelen te hebben. Je voelt je goed, je kunt door, je merkt weinig negatieve effecten. Daardoor ontstaat het idee dat het “wel meevalt”. Maar uit onze ervaringen in de verslavingszorg zien we dat juist dit patroon riskant is. Naarmate iemand vaker of meer gebruikt, verschuift de balans langzaam. De drang om te gebruiken wordt sterker, de controle neemt af en de nadelen komen vaak pas later. Daarmee neemt ook de kans toe op de akelige ervaringen en paranoia die eerder genoemd werden.
Helaas kan ik je niet verder helpen als het gaat om het schoonmaken van het pijpje. Ik zou een pijp-schoonmaakset of isopropylalcohol aanraden. Maar lees dat je dat al hebt geprobeerd.
Uit je andere vragen haal ik dat je bezig bent stappen te zetten om drugsgebruik een mindere impact op je leven te laten hebben. Wat ontzettend goed dat het je is gelukt om van het injecteren van drugs af te stappen. Hier heb je een mooie stap gezet. Ga zo door!
Ik wil je nogmaals bedanken voor je input.
Sjoerd
