Drugs en ADHD

VRAAG

Haa, ik heb bijna 7 jaar geblowt vanaf mn 13de en denk vanaf mn 15de intensief (DAGENLIJKS ong. Gram of meer) en ben aantal jaar geleden begonnen met speed xtc en heel af en toe coke, ik nu alleen soms last als ik blow, een beetje gesterst word, terwijl eerst juist rustig van werd. Heb trpuwens last van adhd. en heb met xtc gebruik als er mensen zijn die wat minder leuke opmerkingen maken, dat ik me voorledig terug trek, en soms mn brein als waare op slot gaat, hoe kan dot? Heb nu al tijdje niks gebruikt, maar heb nog veel last van concentratie problemen en af en toe angst aanvallen, heb paar weken ritalin tpe geschreven gekregen, werkt redelijk, maar zijn er npg andere dingen om dit te verminderen??? Al vast bedankt

ANTWOORD

Je code was: 1941994

Beste vraagsteller,

Het is waarschijnlijk dat je je ADHD symptomen al vroeg hebt kunnen en willen dempen met drugs.

Het komt vaak voor dat stimulerende drugs zoals speed en XTC toch een demping geven bij ADHD'ers. Dat is een deel van het 'op slot gaan' van je brein. Als minder leuke opmerkingen harder aankomen kan dat passen bij hoe je zelf bent, of bij je veranderde stemming door de drugs.

Helaas heeft je eerste 'behandeling' nl. ook bijwerkingen: hallucinogene drugs zoals cannabis , maar ook XTC kunnen angst opwekken. 

Die angstaanvallen kunnen bij jezelf horen, bij de effecten van de drugs en bij de bijwerkingen van medicijnen. 

Dat betekent dat ik je sterk aanraad om ( weer) naar een ADHD specialist te gaan om je behandeling rond te maken.

Dat is niet alleen medicatie, maar ook psychotherapie en vooral ADHD coaching!

Succes en vr grt

 

Gerard A arts drugsinfoteam

12 juni 2014
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >