XTC en medicatie dipiperon

VRAAG

Hallo, ik heb vandaag dipiperon 40 mg voorgeschreven gekregen, deze heb ik niet voor een psychose gekregen, maar om een beetje rust in m'n hoofd te creëren, nou hebben we zaterdag een feestje waar we ook xtc en/of paddo's gebruiken (doen we eens per half jaar) beide gebruik ik wel vaker en xtc werkt bij mij ook rustgevend (door vermoedelijk ADD). nou weet ik dat gecombineerd gebruik met dipiperon mogelijk schadelijk kan zijn, maar dat lees ik terug bij hogere doseringen. is het verstandiger om donderdag om 5 uur de laatste dipiperon te nemen en pas vrijdagavond xtc te nemen? of kan het bij zo'n lage dosering wel samen?

ANTWOORD

Je code was: 4457

Beste vraagsteller,

Als je dipiperon slikt heeft het na 2 uur een maximale spiegel in je bloed. Na 11 tot 21 uur is het afgebroken tot de helft. In het laatste geval is jouw voorstel zinvol. Dan is er in ieder geval geen hoge dipiperonspiegel ten tijde van je XTC gebruik en vormt het waarschijnlijk geen extra risico.  Het XTC effect kan lager zijn door dipiperon. Ga niet daardoor meer slikken.

Maar, als je bijwerkingen hebt van dipiperon, zoals depressie of lage bloeddruk ( het kan een lange lijst zijn) dan moet je helemaal niets nemen. 

Het is een goed medisch advies om niet paddo's plus XTC te nemen, vanwege dubbele hallucinogene effecten met meer kans op bv. bad trip.

Mail mij ajb als je ook nog ADD medicatie erbij neemt, dan geldt een ander advies namelijk en een link naar je eerdere info van dipiperon met XTC.

partydrugsspreekuur@brijder.nl

MVG

Gerard A

arts drugsinfoteam

25 februari 2015
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >