XTC en metoprolol

VRAAG

Hoi, Ik heb eind maart een vraag gesteld over het gebruik van XTC en Metoprololsuccinaat retard 50 die ik voorgeschreven krijg vanwege mijn hoofdpijn. Misschien heb ik het mailadres verkeerd opgeschreven. Ik ben een meisje van 23 en wil gebruik zo'n 4 x per jaar MDMA, ik doe erg voorzichtig en doseer naar lichaamsgewicht. Ik heb soms last van hele erge hoofdpijnen al voordat ik aan MDMA begon, nu heb ik hiervoor van de dokter het medicijn Metoprololsuccinaat retard 50 (betablokker) gekregen om te kijken of dit helpt tegen de hoofdpijnen, gebruik het nu +/- 1 maand, een keer per dag. Op koningsdag wil ik heel graag MDMA gebruiken. Kan ik dit veilig doen, wat kunnen de risico's zijn. Doen of niet doen? Dank je wel!

ANTWOORD

Je code was: FEEST

Beste vraagsteller,

Volgens mij was het antwoord vandaag verzonden. Hierbij nog een keer een antwoord.

Metoprolol remt het enzym dat XTC afbreekt een klein beetje, dus misschien wordt de dosis XTC licht verhoogd door de combinatie. Houd daar rekening mee.
Effecten:
XTC verhoogt hartslag en bloeddruk, de bètablokker metoprolol verlaagt de hartslag maar remt niet de bloeddrukstijging door XTC, dus tijdens de werking van XTC kan de bloeddruk toch weer even stijgen. Bij een heel hoge dosering, een overdosis MDMA, kan dit zelfs gevaarlijk zijn.
Bijwerkingen:
Misselijkheid en hoofdpijn staan in de bijwerkingenlijst van metoprolol, die kunnen ook wel door XTC ontstaan. Dit zul je dus moeten ervaren of jij die ook krijgt.

De oorzaak van je hoofdpijn is nog niet bekend. De combinatie met hoge bloeddruk of migraine zou te veel risico met XTC gebruik meebrengen. Sluit dat uit.

Dus de combinatie is niet onmogelijk. Stel dat je 'hyper' wordt van MDMA of speed, dan wordt dat juist gedempt. Het is alleen heel belangrijk om geteste pillen te nemen waarbij je extra voorzichtig moet doseren: 1 mg mdma per kg lichaamsgewicht.

MVG

Gerard A

Arts partydrugsspreekuur

17 april 2016
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >