XTC en hoofdpijn

VRAAG

Goedenavond, Ik gebruik af en toe xtc/mdma tijdens een festival. De eerste 2 keer had ik nergensast van, maar vanaf de 3e keer gebruikt te hebben (toen had ik misschien iets meer genomen) krijg ik de laatste paar uur van het festival knallende koppijn. Nu vraag ik mij af of ik tijdens het festival ook pijnstillers kan gebruiken om de koppijn te verlichten. En welke pijnstillers werken dan het beste? Ibuprofen, asperine of een dergelijke pil. Alvast bedankt

ANTWOORD

Allereerst ken je de aanleiding van je hoofdpijn? Want er zijn meerdere oorzaken mogelijk. Je geeft aan dat je de laatste keer een hoge dosis nam. Dat kan een oorzaak zijn. Vervolgens kijk je nu even kritisch naar je XTC dosering. Is die wel in orde? Heb je zelf de XTC laten testen? En valt jouw dosis binnen de richtlijn van niet meer dan 1 a 1,5 mg per kg lichaamsgewicht.

Hou je je verder aan de risicobeperkende tips? Dat betekent bijvoorbeeld: niet combineren met alcohol of andere drugs, niet teveel water drinken; maximaal 1 a 2 glazen per uur, niet te vaak gebruiken, koel af en toe af in een koele ruimte.

Als je voor een pijnstiller kiest dan kies je het beste Paracetamol in lage/normale dosering. Er is geen interactie. Maar je moet er wel rekening mee houden dat als je pijn dempt je soms ook sneller je eigen grenzen overgaat. Soms is hoofdpijn bijvoorbeeld een signaal dat je te ver gaat bijvoorbeeld omdat je lichaamstemperatuur te hard stijgt in een warme dans zaal. Hier moet je dus waakzaam voor zijn door af en toe wel af te koelen.

Ibuprofen remt pijn, ontsteking en koorts vanaf 1000 mg remt het ook de bloedstolling. Dus zou je langer bloeden als je een zeldzaam voorkomende bloeding door XTC zou krijgen. Dat gebeurt vooral bij mensen die een aangeboren bloedvatafwijking hebben. Ook als je eerder bloedingen hebt gehad om andere redenen, moet je geen Ibuprofen en geen stimulerende drugs nemen. 

Mvg,

Ronald

28 oktober 2019
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >