Blauwe plekken op benen na crack-binge

VRAAG

Ik ben ongeveer 3 maanden geleden begonnen met crack roken. Wanneer ik het bij een paar bolletjes hield had ik ''nergens'' last van. Laatst liep het een beetje uit de hand en heb ik binnen 12 uur 8 gram opgerookt. en in 2 dagen in totaal ongeveer 15? ik zat rustig in een hotel maar met de uren bleef ik nieuwe blauwe plekken krijgen. mn benen waren meer blauw dan blank, is dat een normale reactie met zulke hoeveelheden? ben nu een maandje clean van crack! :)

ANTWOORD

Het is goed dat je dit vertelt, en echt knap dat je nu een maand clean bent. Terugkijken op wat er is gebeurd hoort bij herstel, en het laat zien dat je verantwoordelijkheid neemt.

Je vraagt of blauwe plekken normaal zijn na zulke hoeveelheden crack. Ik kan geen zekere medische diagnose geven, maar ik kan wel uitleggen wat er in het algemeen bekend is. Crack kan je lichaam zwaar belasten. Het kan zorgen voor hoge bloeddruk, snelle hartslag, minder doorbloeding en veel spanning in je spieren. Daardoor kun je sneller blauwe plekken krijgen.

Je hebt blauwe plekken als gevolg van bloedingen en juist als gevolg van een verminderde doorbloeding. Dit laatste komt door vernauwing van bloedvaten, een bekend effect van coke/crack. Het is sowieso wel een signaal dat je te ver gaat met gebruik.

Bij extreem gebruik kan je lichaam uitgeput raken. Je bloedvaten kunnen kwetsbaarder worden en je huid kan sneller beschadigen. Het is goed dat je nu gestopt bent, want je lichaam krijgt zo de kans om te herstellen.

Omdat je zulke heftige klachten had, kan het verstandig zijn om dit alsnog met een huisarts of internist te bespreken. Niet om je te veroordelen, maar om te kijken of er iets aan de hand is dat aandacht nodig heeft.  Nam je bijv. antistollingsmedicatie? Had je al eerder een stollingsprobleem? Je hoeft niet alles in detail te vertellen als dat lastig voelt. Je kunt gewoon zeggen dat je veel blauwe plekken had en wilt weten of je bloedvaten of bloedwaarden gecontroleerd moeten worden.

Het belangrijkste is dat je nu een maand clean bent. Dat is echt een grote stap. Blijf steun zoeken en blijf eerlijk tegen jezelf, zoals je nu doet. Dat helpt je om verder te komen in je herstel.

Succes en groetjes,

Ronald 

 

02 februari 2026
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >