Waarom duurt het zo lang voordat ik wat voel van de XTC?

VRAAG

Hallo, Ik ben een ervaren xtc gebruikster.  Nu heb ik laatste tijd best regelmatig wat feestjes en vind ik dat de xtc zo enorm lang duurt voordat het pas gaat werken. En met lang bedoel ik 2 uur en niet 10 min zoals het is als ik 8 maanden niet gebruikt had en toen pas voor het eerst weer. Ik neem van een hele pil hoogstens een kwart in want ik ben 1.60 tenger en iemand van 50 kg. Zo n klein beetje werkte bij mij erg sterk maar nu heb ik het gevoel dat het niet meer zo sterk werkt en veel langer duurt voordat het gaat werken. Ik ben op de hoogte van de serotonine werking etc. Ook heb ik al uitgetest op een nuchtere maag of volle maag maar dat maakte niets uit bij mij! Misschien ligt het aan de pil soort? Ik heb altijd erg goede pillen maar wel lichte. Dezelfe pil heb ik aan mijn man gegegev en die voelde niets en viel eigenlijk bijna in slaap. En bij mij duurde het heel lang. Ik heb een keer een erg sterke pil gehad waarbij een kwart van een kwart binnen 10 min werkte en ik er keihard op ging. Misschien een sterkere pil of een hogere dosis pakken? Dat het dan sneller werkt? 

ANTWOORD

Als iemand geen effect meer voelt van XTC terwijl dat vroeger wel zo was, kan dat komen door een combinatie van factoren. Het drug, set en setting-model helpt om dit te begrijpen:

Drug (de stof zelf):

  • Je lichaam kan tolerantie opbouwen, waardoor dezelfde dosis minder effect heeft. Dit gebeurt als je vaker gebruikt dan grofweg 1x in de twee 2 maanden.
  • De kwaliteit van XTC is niet altijd betrouwbaar. Soms bevat een pil minder MDMA of is er veel spreiding aanwezig in een pil. Dat wil zeggen dat de ene pil veel sterker is dan de ander, terwijl ze tot dezelfde batch behoren. Op de Testservice kunnen ze je hier meer over uitleggen. Bepaalde pillen staan bekend om hun 'hoge spreiding'. 
  • Andere middelen zoals alcohol, andere drugs of medicijnen kunnen het effect van XTC verminderen.

Set (je mentale en lichamelijke toestand):

  • Je stemming speelt een grote rol. Als je gestrest, moe of niet lekker in je vel zit, kan XTC minder goed werken.
  • Ook verwachtingen zijn belangrijk. Als je hoopt op een magisch effect, maar dat niet komt, kan dat je ervaring beïnvloeden.
  • Je gezondheid, hormonen of vermoeidheid kunnen het effect afzwakken.

Setting (de omgeving):

  • De plek waar je bent en met wie je bent, maken uit. Een drukke, oncomfortabele of onbekende omgeving kan het effect blokkeren.
  • Als je je niet op je gemak voelt of de sfeer is niet goed, kan dat het gevoel onderdrukken.
  • Ook wat je doet, bijvoorbeeld dansen vs zitten, beïnvloedt hoe XTC wordt ervaren.

Kortom: het uitblijven van het effect kan liggen aan de pil zelf, aan jou als persoon, of aan de situatie waarin je gebruikt.

Tolerantie kun je uitsluiten door een lange drugspauze te nemen. Dat is minimaal 2 maanden, liefst langer als je tolerantie ervaart.

Verder schrijf je over lichte pillen maar je schrijft niet of je ze zelf hebt laten testen. Dit is belangrijk anders weet je nog niet hoeveel je precies binnenkrijgt. De info die je krijgt van dealer over de sterkte is in de praktijk meestal niet betrouwbaar.

Tot slot schrijjf je over doseren zoals kwartjes en een kwart-van-een-kwart. Dat zijn hele subjectieve en niet consequente doseringen. Laat je pillen testen zodat je weet hoeveel je exact inneemt. Hou je aan de richtlijnen wat betreft doseren van XTC. Bij een lichaamsgewicht van 50 kg is dat niet meer dan 50 tot 75 mg MDMA. Doseer in 1x goed en zo nauwkeurig mogelijk en slik niet later steeds weer bij. Gebruik deze ervaring om een volgende keer (na een 2 maanden drugspauze) nog nauwkeuriger te doseren.

De werkzame stof van XTC is MDMA. Een ander alternatief van XTC-tabletten is MDMA poeder. Dat kun je laten testen, netjes afwegen met een milligramweegschaal en zelf capsuleren. Dat is eigenlijk de meest nauwkeurige manier van doseren. Als MDMA poeder 75% sterk is en je stopt 100 mg in een capsule dan is dat 75 mg MDMA dat je dan binnenkrijgt.

Hopelijk kun je verder met deze tips.

Mvg,

Ronald 

21 oktober 2025
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >